Hopp til innhold

Back to the 50`s

  • God stemning og glade gjester. Det er det vi prøver å få til, sier Kim Larsen, vokalist i The Daltons som spiller på Pakkhuset på Årnes lørdag 6. september.

Bandet startet opp i Oslo allerede i 1991 og holder fortsatt koken. Dette er et band som spiller rockabilly, men som også er innom country, blues, rock og hillbilly i løpet av kvelden. Mye variert musikk med andre ord. Før The Daltons går på scenen, får vi et gjenhør med The Runaway Boys – Nes-bandet som nærmest har blitt et husband på Pakkhuset.

The Daltons spiller coverlåter og eget materiale. Artister som Hank Williams, Carl Perkins, Elvis, Johnny Cash, Stray Cats , Mavericks, Hank Williams, Merle Haggard og Kurt Foss og Reidar Bøe står på programmet. Det er med andre ord snakk om mye variert musikk du blir servert på Pakkhuset denne lørdagen. Med i bandet er Kim Larsen (vokal), Geir Arne Tollum (gitar og kor), Hans Vidar Emilsen (gitar, munnspill, kor og trekkspill), Geir Reppe (Trommer) og Rune Tangen (bass og kontrabass).

509 - visninger 1 - idag