Hopp til innhold

Julekonsert med to supre Nes-band

To lokale band er klare for julekonserten på Pakkhuset 28. desember. Friendship hadde sin første spillejobb på Vormsund barneskole allerede i i 1972. I over 50 år har de kost seg med å spille musikk fra gamle helter som Santana, Creedence og de andre store bandene fra 70 og 80-tallet.

Etter Friendship går Runaway Boys på scenen. Da snakker vi ekte, svingende rockabilly av god klasse. Dette blir en minnerik kveld med mye folk. Det lønner seg nok å kjøpe billetter på https://nbc.hoopla.no/ på forhånd.

Etter å ha spilt sammen i over 50 år, er gutta i Friendship litt gråere i håret , men fortsatt stødige i framføringen av god hits fra 60 og 70-tallet.

Friendship spilte over hele Norge fram til 1978. De siste årene har de spilt på hobbybasis, ifølge eget utsagn. Litt gråere i håret – for de som fortsatt har – men stødigere på gitar, trommer orgel og munnspill, enn de var den gang de spilte sine første låter i Vormsund på begynnelsen av 1970-tallet

Bandet består i dag av Knut Asbjørn Pedersen (bass), Tore Søgård (gitar/orgel), Frank Nordlund (munnspill), Jens Olsen-Ruud (gitar/kor) og Pål A. Skaarer (trommer/sang).

Signaturlåter er Bo Didleys Before you accuse me og Santanas Black magic Woman. I tillegg blir det en god del Creedence Clearwater Revival  og John Fogerty låter, dersom vi kjenner bandet rett.

Svingende rock blir det når Runaway Boys trår til på Pakkhuset i romjula.

Runaway Boys, som består av Tony Vavik, Rune Holt og Harald Olsen - alle fra Nes, har spilt flere ganger på Pakkhuset. De har etter hvert fått et repertoar og en dyktighet som har gitt mange spillejobber rundt om på Østlandet. De spiller egne låter og cover fra alt fra Stry Cats til Cash. Når disse gutta drar i gang svinger det skikkelig og de er mulig å få seg en dans.

376 - visninger 3 - idag